
De dag begint met een ontbijt in het Stadshotel. Hun credo: lekker ongedwongen logeren. Dat klopt ook wel. Een normaal Hollands ontbijt buffet staat om 8 uur klaar.
Ik zoek de croissants, nog niet afgebakken. Ik zoek een eitje. Geen eitjes vanmorgen. Maar er is natuurlijk een overvloed van wat er wel is. Koffie, jus, gesneden broden in broodmanden, ontbijtkoek, suikerbrood. Yoghurt, gewoon 1 soort. Crackers natuurlijk met ongedwongen jam.
Zonder sokken vertrek ik uit stil Ootmarsum. Die zouden toch maar nat worden. Tijdens de pauzes ventileer ik het spul. Lekker ongedwongen.
Zondags hangt er een andere sfeer over de velden. Met wat moeite fiets ik de grens over. Het Grenzpfad staat op plekken blank. Gelukkig zijn er mensen mij voor geweest. Aan de Duitse zijde van dit grenspad is een nieuwe route door het hoger gelegen maisveld ontstaan.


Op het Europaplatz zitten de terrassen al redelijk vol. Een stel komt net waterfietsend de bocht van de Vecht door. Ja inderdaad, er heerst hier een ongedwongen Zondags sfeertje.
Meer plaatsen volgen, terwijl ik mijn natte voeten niet meer opmerk. Denekamp, Oldenzaal, Lutte – met Mariagrot – Losser, met daarvoor Klooster Barbel. Lonneke en tot slot Enschede, waar ongedwongen niet meer geld. De pleinen en winkelstraten puilen uit. Overijssels grootste stad doet het goed. Zoals waarschijnlijk ieder weekend.
Net onder de stad is een eenvoudige camping. Hier is het gras groen, maar pas op voor de modder, zegt de eigenaresse. De paden zijn nog nat van de onweersbuien van gisteren. De zon begint nu echt te schijnen. Daar houden natte schoenen van.
Ik kom tezamen met een stel tentenfietsers aan. Ze komen uit Nijmegen. Een ongedwongen stel, die de LF 4 voor een stuk hebben gereden. Als ze vragen welke route ik fiets, dat is eigenlijk geheim, zeg ik. Maar vooruit… ik vertel en geef hun een folder. Wij hebben rondje Gelderland al eens gefietst! Dat is toch super leuk om te horen. En RONDJE Overijssel komt op de to-do-list.
En trouwens bij de recreatie ruimte liggen eieren. Dit is een immers een boerencamping. Voor morgenochtend.
Ben jij al geabonneerd op onze nieuwsbrief?


Geef een reactie