
Het was een peulenschil voor de chauffeur van de fietsbus om ons door de A2 file te leiden. Moeilijker werd het na de gemiste afslag vanmorgen om half 5. De bus raakte verstrikt in een labyrint van kleine weggetjes en steegjes. Een muurtje werd over het hoofd gezien. Twee keer hoorden we een scheurend geluid. De eerste keer ging een aantal bagageluiken eraan. De tweede was van de wieldop. Met een bonk stonden we muurvast.

We hebben een groot probleem! Hoofdschuddend rent een van de twee chauffeurs heen en weer. De chauffeur die reed en dus veroorzaker is, ziet er bleek uit. Zijn ogen slaan ongeloof uit. Waar ging het fout…? We staan 5 km voor Avignon vast. De paar reizigers voor Avignon zeggen tegen elkaar. We wachten tot de zon opkomt en fietsen wel. Doch de meesten moeten nog 160 km verder, naar Sisteron.
We koppelen de aanhanger met onze fietsen erin af. Iedereen helpt. Niemand is in paniek. Fietsers zijn wel wat tegenslag gewend hoor ik zeggen. De aanhanger wordt geparkeerd en elektronische systemen uit gezet. De bus wil met vermiste bagagedeuren geen millimeter rijden.
Met duct tape plakken we sensoren af en met de juiste rij strategie komt de fietsbus los, en gaat verder achteruit de te kleine steeg door. We applaudisseren. De bus kan keren op een plein en gaat weer achteruit om de aanhanger op te halen. Iedereen duwt en houdt tegen, straatjes lopen niet recht.
Er is blijkbaar geen navigatie voor bussen, want we moeten voor de 2de keer afkoppelen en omkeren. we zoeken een uitweg naar een grote weg.
Onze chauffeurs hielden stand, gaven niet op. Je Mantiendrai. Een ochtend die niet snel vergeten zal worden. Uiteindelijk komen we om 7 uur aan op de plaats waar Avignon eruit moet en Sisteron door gaat.

Ik fiets met een vreemd gevoel naar Orange, doe daar boodschappen en bekijk het centrum. Je Mantiendrai lees ik onder Ville d’Orange. Onze wapenspreuk is ook de hunne.
Al snel is het 33 graden en met zo’n fietsbusnacht achter de rug, staat mijn tent al om 2 uur.
Een bijzonder begin van deze fietstocht!

Ben jij al geabonneerd op onze nieuwsbrief?


Geef een reactie