XE07 Tussen EMS, Maïs en Moan (Lingen – Weener – Bad Nieuweschans 137 km)

Laatste ‘track’

De route slingert met de Ems mee. Eerst nog wat bos, wat voor koelte zorgt. Maar maïs blijkt favoriet. Een paar plaatsen zoals Meppen en Papendorf onderbreken het landschappelijke karakter. Het doet steeds Nederlandser aan.

De mensen begroeten met moan. Ik dacht eerst dat het goede morgen is, maar men zegt het ook ’s middags. Klinkt zowel Fries als Gronings. Dus zeg ik gewoon hoi.

Rathaus in Meppen
Net na Papendorf worden ook cruiseschepen gebouwd

In Weener schrijf ik de laatste kilometers naar Emden op mijn buik en drink ter afsluiting een Ostfriesen eistee. De warme oostenwind blaast mij hierna naar Bad Nieuweschans.

Tussen de rails blader ik nog wat in het dagboek van afgelopen week. En ik noteer dat het een leuk 781,5 km lange intermezzo was. Ik sluit het voor nu, maar hoor de Britse klanken al. Tot later.

2 reacties

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: