ROV06 Ons Genoegen (Enschede – Haarle 87 km 197 hm)

ROV06 Ons Genoegen (Enschede – Haarle 87 km 197 hm)

Steeds als ik de Markelose berg op ben getrapt, pauzeer ik bij het eerste bankje. Er staan er 2. De eerste al sinds 1935. Geschonken door de Markelose Moterclub Ons Genoegen.

Het zicht hier vandaan is onwerkelijk mooi. Je kijkt op de molen, waar je – mocht je dit Rondje Overijssel gaan fietsen – net voorbij reed. De route laveert daarna door het dorp. Opvallend is de naam van de eerste kleding winkel die je ziet: Tuthola.

Het centrum is vol met cafeetjes en supermarkten. Terrasjes vol. Misschien wel de eerste vakantie dag voor velen.

De eerste maandag van de maand. Een half uur geleden galmden de sirenes. Ik was nog onderweg. Ik hoorde ze van alle kanten.

Terwijl ik het dal inkijk, denk ik aan de sirenes en het Provinciaal Verzetsmonument achter mij. Ik kan het monument niet zien, maar voelen des te beter. Dit is een bijzondere plek.

Hier op dit bankje, uit 1935, hebben zeker ook Duitse soldaten gezeten. Het hotel, hier achter op de heuvel hadden ze immers geconfisqueerd. Ook hier zal vast vaak het luchtalarm zijn afgegaan. Nu kijken we er niet van op. Er zijn zelfs plannen om het af te schaffen.  Het kan wel met zo’n SMS alarm op je telefoon. Niet slim lijkt mij. Een eerste aanval zal immers op onze digitale infrastructuur zijn.

Zo’n eerste maandag van de maand is ook even zo’n wees je ervan bewust moment. In Zweden zag ik met name aan de oostkust veel NAVO vlaggen. Trots zijn ze om deelgenoot te zijn aan het verdedigen van de vrije wereld; Ons Genoegen.

Het is misschien wel het mooiste stuk van de route, van Enschede naar Markelo. Het Buursezand en Haaksbergerveen. Lange paden, bospaden, snelle fietspaden. Van de Needse berg naar de kastelen van Diepenheim. Inmiddels zijn veel fietsers ook op pad. Het is soms passen en meten. Iedereen is geduldig.

In de Achterhoek zijn wat nieuwe fietsknooppunten borden neergezet. Ik zal wat aanvullingen op de site zetten. Ook zal ik kijken welke hoogwater-omleiding er onder de Twente Route richting Rietmolen, moet komen.

Voor Holten heeft men tussen fietsknooppunt 2 en 71 een heel nieuw parcours uitgezet. Ik fiets deze, maar hij gaat eerst om het dorp heen, en via veel buitenwijken…(zie relive-video) ik begrijp het nut hiervan niet. Mijn eigen route gaat veel leuker naar het witte kerkje via de wijngaarden. Dit blijft dus zo. Tot Ons Genoegen,  zal ik maar zeggen.

Relive Video

Ben jij al geabonneerd op onze nieuwsbrief?

2 responses to “ROV06 Ons Genoegen (Enschede – Haarle 87 km 197 hm)”

  1. ik zie het op Osmand, die omweg van 2 naar 71. Als je zo’n slinger maakt moet er ook wel wat te zien zijn vind ik. Ik begrijp dat jij het vindt tegenvallen. Ik zal tzt jouw route aanhouden. 🙂

    1. Altijd een goed idee! Jouw suggesties zijn natuurlijk altijd welkom😉

Geef een reactie

Top

Ontdek meer van FietsKriebels

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

×