NG06 Mainradweg (Heidesheim – Hanau 81 km 106 hm)

NG06 Mainradweg (Heidesheim – Hanau 81 km 106 hm)

Dag 6: Duits gewoon, maar wij staan prachtig

We fietsen vandaag een stuk langs de Main, langs Mainz en Frankfurt. Klinkt als een mooie route, maar eerlijk gezegd: het is allemaal wat gewoner. De dorpjes zijn prima, maar bijzonder? Nee, dat niet. Zeker niet als je het vergelijkt met gisteren, toen we afwisselend langs de Rijn reden, van het ene mooie dorpje naar het andere.

Toch is het niet saai. Het is weekend en dat merk je meteen: we zijn nooit alleen op de Mainradweg. Wandelaars, fietsers, hele gezinnen – iedereen trekt er op uit in het zomerse weer. Want warm is het: meer dan dertig graden vandaag. Onderweg komen we langs allerlei open air concerten en festivals. Altijd voorzien van het bordje ‘campingfrei’. Typisch Duits, en eigenlijk ook wel gezellig.

Frankfurt

Frankfurt zelf bruist ook van de feesten. De stad gonst, klinkt, ruikt en lacht. Wij fietsen er langs en pikken ongewild een vleugje sfeer mee. Maar de route ontwijkt de highlights van de stad, en dat is eigenlijk best jammer. Frankfurt en Mainz van dichtbij beleven, dat had wel wat gehad.

We eindigen op een camping waar we gisteravond nog bedenkelijk over lazen: slechte recensies, vooral over het sanitair. Maar het valt ons alles mee. Sterker nog: we hebben de mooiste plek van deze hele fietsreis te pakken! De beheerder is bovendien allerhartelijkst. Hij tipt ons een restaurant in het nabijgelegen dorp. Daar gaan we straks naartoe. Lekker uit eten, dat hebben we wel verdiend.

Zo eindigt een ‘gewoon Duitse’ dag toch weer goed.

Mainpark Nice

Relive

https://www.relive.com/nl/view/vdvm4m7yVxq

Ben jij al geabonneerd op onze nieuwsbrief?

Geef een reactie

Top

Ontdek meer van FietsKriebels

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

×