
Deze maand sloot ik een mooie fietstocht af. Het was na 4 weken fietsen goed om weer thuis te komen en – het gaat altijd weer snel – het ‘gewone’ leven is zo weer opgepakt. De nabeschouwingen zijn geschreven op de 3 routepagina’s, die tezamen het ‘rondje Praag’ maken. De statistieken zijn bijgewerkt en met de relive video’s kon ik de etappes virtueel nog een keer rijden. Ik heb elke video toegevoegd bij het betreffende fietsdagboekbericht. Als voorbeeld, onderstaand de virtuele rit van Dresden Tsjechië in.
De totale route is uitgekomen op bijna 2.700 km met 12.000 hoogtemeters (gemiddeld dus ~4,5 hoogtemeter per kilometer). Dat maakt het, niet verwonderlijk zo langs de vele rivieren een makkelijke tocht met enige inspanning. Als ik kijk naar alleen het laatste stuk van Praag naar huis; is het een licht gemiddeld inspannende rit met gemiddeld 6 hoogtemeters per kilometer. Het is overigens leuk om te volgen hoe Erik Ruis op dit moment dezelfde route rijdt, maar dan naar Praag toe. Je kunt hem volgen op zijn site: fietsen door europa. Over collega-fietsers gesproken. In het voorjaar reed ik het Rondje Drenthe die ook net gefietst en afgerond is door Herman de Wulf. Een uitgebreide review staat op zijn site Genieten op 2 Wielen.
In de nieuwe maand augustus wil ik weer een aantal dag-rondritten maken Leuk om te doen en wellicht een enkele met overnachting.

En dan komt september in zicht. Daarom het ? in de titel van dit bericht. Gepland staat de start van de ‘Vuelta,’ een rondrit in twee delen door het Iberisch schiereiland. Deel 1 dit najaar en het vervolg in het voorjaar 2021. Mits natuurlijk corona geen stok tussen de wielen steekt. Het is op dit moment nog allemaal erg onzeker.
Vlogging, Blogging & Podcasting
Ook tijdens dezelfde reis heb ik wekelijks een vlog gemaakt. Ik heb hier veel positieve reacties op gekregen. Ze zijn nog niet op het door mij gewenste niveau, maar dit soort dingen verbeteren door het vaak te doen. Als de reis naar Spanje door kan gaan, zal ik ook nieuwe videoberichten op het Instagramkanaal (IGTV) plaatsen. Het geeft volgens mij een extra dimensie aan het overbrengen van de fietsbeleving in Europa. Suggesties over inhoud/onderwerpen zijn en blijven welkom!

Ben jij al geabonneerd op onze nieuwsbrief?


Geef een reactie